Hírek
2012. Szeptember 21. 13:33, péntek |
Belföld
Forrás: MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Kocsis újratemetése - Folyamatosan érkeznek a búcsúztatásra
A budapesti Szent István-bazilikában pénteken délben megkezdődött Kocsis Sándornak, az Aranycsapat legendás, 1979-ben Barcelonában elhunyt labdarúgójának búcsúztatása.
Délután 4 óráig különböző szervezetek, iskolák, csoportok képviselői állnak díszőrséget a 68-szoros magyar válogatott csatár urnája előtt, amely mellett Kocsis egy fiatalkori fényképe áll. Az urna mellé az érkezők egy-egy virágot, koszorút, fényképet, különböző emléktárgyakat helyeznek el.
Volt olyan idősebb szurkoló, aki ritkán látható, 8-as számú, Kocsis feliratú Barcelona mezben érkezett. Az idősebb korosztály többsége könnyeivel küszködve emlékezett a Magyarországon Kockának, Spanyolországban Aranyfejnek becézett futballistára: "Ötvennégyben is sírtunk, amikor kikaptunk a világbajnoki döntőben, én akkor 17 éves voltam. Elképesztő futballista volt, szerintem minden idők egyik legjobb csatára" - mondta az MTI-nek az egyik gyászoló.
A sorban többször is lehetett hallani egy-egy régi történetet Kocsisról, fejjátékára eképpen emlékezett egy idősebb szurkoló: "Emlékszem, az osztrákok ellen egyszer olyan erővel fejelte meg a labdát, hogy az odanyomta a kapus kezét a kapufához, a hálóőrnek pedig eltört a keze."
Kocsis Sándor, az 1954-es világbajnokság gólkirálya (11 gól) volt. Pályafutása során a Ferencvárosban, a Budapesti Honvédban, a svájci Young Fellows Zürichben és az FC Barcelonában játszott. A csatár a válogatottban 68 mérkőzésen 75 gólt szerzett, a magyar bajnokságban, a Ferencváros és a Honvéd színeiben 247-szer, míg a spanyolban 42-szer volt eredményes. Az 1954-es vb-n meccsenként átlagban szerzett 2,2 gólja a mai napig a leghatékonyabb csatárteljesítmény a világbajnokságok történetében.

Az FTC Baráti Kör képviselői állnak Kocsis Sándor urnája mellett a fővárosi Szent István-bazilikában 2012. szeptember 21-én. Az Aranycsapat 1979-ben, Barcelonában elhunyt legendás futballistájának hazaszállított hamvait egykori csapattársa, Puskás Ferenc mellé helyezik az altemplomban.
MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.